PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Davos - turistické informace

Davos (asi 11000 obyvatel) je obec ve švýcarském kantonu Graubünden s četnými osadami a skládá se ze šesti obcí Davos Dorf, Davos Platz, Davos Frauenkirch, Davos Glaris, Davos Monstein a Davos Wiesen. Obec se rozkládá v nadmořské výšce 1560 m, v údolí řeky Landwasser. Od poloviny 19. století se Davos rozvíjel jako známé vzdušné lázně a oblast zimních sportů.

K pozoruhodnostem v Davosu patří Wiesener Viadukt (železniční most jižně od Davos Wiesen z roku 1909), četné kostely, Kirchner Museum s díly expresionistického umělce Ernsta Ludwiga Kirchnera nebo lesní hřbitov mezi obcemi Davos Platz a Davos Frauenkirch.

V Davosu mají své stanice tři jedinečné horské železniční tratě - UNESCO trať Albula/Bernina, Glacier Express a Bernina Express. Okolím Davosu vede 700 kilometrů značených turistických, tematických a panoramatických cest. Cyklisté mohou využívat všechny turistické cesty, všechny lanovky převážejí i kola.

Ke koupání, vodním sportům a zábavě jsou v letním období k dispozici jezero Davosersee, koupaliště Klosters a aquapark Wellness- und Erlebnisbad "eau-la-la" (posledně uvedený je v provozu celoročně). Rodiny s dětmi mohou navštívit také malá zoo, kde si děti mohou zvířata i pohladit, letní sáňkařskou dráhu nebo lanový park.

Domovská stránka - Web: 

Davos Klosters Inclusive Card - Turistická městská karta poskytující slevy.Web: